Home Coś do poczytania Nic nie jest obiektywne

Nic nie jest obiektywne

przez Elusia
Nic nie jest obiektywne
To nie jest polityczny wpis.
Niechcący, będąc w górach, w schronisku podsłuchałam rozmowę Ukrainki, która pracuje tam jako barmanka. Opowiadała swojej rozmówczyni, że media przekłamują sytuację, że owszem, bombardują, ale obiekty przemysłowe, lotniska, elektrownie. Ludzie cywilni, jeśli giną, to przez przypadek. Wieczorem wysłuchałam innej opowieści od znajomej, która spotkała w hotelu Ukrainki z dziećmi.. uchodźców. To, co opowiadała, jaki dramat ich spotkał i ile cierpienia, pominę.
To były dwie różne sytuacje i dwie różne opinie.
Piszę o tym, bo przykład najlepiej przedstawia, co tak naprawdę jest na rzeczy.
Nic nie jest obiektywne i nic nie jest takie jakie jest. Wszystko jest w stu procentach subiektywne i wszystko jest takie, jakie myślisz, że jest.
W kołowrotku informacji, każdy dostaje tę, która jest dla niego.
W kołowrotku zdarzeń, każdy znajduje się tam, gdzie powinien się znajdować. Może brutalne ale prawdziwe.
Spokój to jedyna rzecz, która w dzisiejszych czasach się opłaca.
Bóg stoi w miejscu, jest filarem, osią pionu a życie przewija się jak klatki kliszy. Jeśli pozwolisz, żeby przewijały się one przez Twój umysł stojąc jak filar, jak pionowa oś życia, będziesz niewzruszony, nie ulegający wahadłu, które jest raz radością, raz rozpaczą, raz miłością raz nienawiścią.
W świecie natury ocean wciąż burzy się, piętrzy i straszy, ale wewnątrz jest majestatyczna cisza i błogi spokój.
Nie mam nic przeciwko pomaganiu, możesz pomagać, możesz jechać na wojnę. Jedyną rzeczą, którą polecam w tych dziwnych czasach to – wyłącz telewizor, wyłącz radio i odłóż telefon.
Żyj tu i teraz, bo takie jest Twoje życie. Jeśli dotknie Cię nieszczęście, działaj, jeśli zobaczysz krzywdę, pomagaj. Rób wszystko zgodnie z własnym sumieniem, tylko zostaw media!
Zostaw ten świat, Ty nie po to masz umysł, aby tworzyć dualizm. Świadomie przeżywaj swoje życie. Zauważ, co robi z Tobą świat na zewnątrz- on tworzy podziały. Dziel i rządź- tak się nazywa dzisiejsza ( i nie tylko) zasada świata. Nawet nie wiesz jaki jesteś wielki. Spójrz na świat wokół siebie, na piękno natury, ptaszki się budzą, wiosna rozbrzmiewa. Stwarzaj piękno, twórz cuda wokół siebie. Masz ogromną moc, którą budujesz Twoje życie! To o czym myślisz, co oglądasz, czemu dajesz uwagę manifestuje się w Twoim życiu, bo to zasilasz swoją energią!
Tam, gdzie dajesz uwagę, tam dajesz energię, to prawo, które działa bezlitośnie.
Z miłością
Elusia
( foto zapożyczone z sieci)

zobacz moje inne przepisy

zostaw komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress