Home WARSZTATY

WARSZTATY

przez Elusia

                    MEDYTACJA PRZY MISACH I GONGU TYBETAŃSKIM 

Zapraszam Cię na niebywały relaks i medytację przy nadzwyczajnych dźwiękach gongu i mis tybetańskich. Nawigując moim głosem wprowadzę Cię w stan rozluźnienia i uspokojenia umysłu a dźwięki mis i gongu dopełnią ten stan.

Otwórz się na niezwykłe wewnętrzne doświadczenie przy relaksujących dźwiękach mis i gongów tybetańskich ! W kąpieli tych instrumentów wyciszysz umysł i wejdziesz w stan głębokiej relaksacji. Nie obiecam Ci, że osiągniesz  ten stan na długo, ale pewne jest, że doświadczysz uniesienia i zapamiętasz to uczucie błogości. Medytacja dla początkujących nie jest łatwym zadaniem, nie jest łatwo uciszyć rozszalały umysł. Nie można walczyć z myślami, na siłę je wypierając, ani  z dnia na dzień oczekiwać błogiego stanu, z czym się kojarzy medytacja. To jest proces, który niesie wiele rozczarowań, jednak każdy następny krok otwiera małe okienko. Codzienna praktyka to jedyna droga do skutku. Nie ma innej metody. W naszym ciele mieszka Ego, które zawsze jest gotowe przekonać Cię, że są ważniejsze sprawy niż siedzenie czy leżenie bez ruchu w medytacji. Mamy mnóstwo programów i przekonań determinujących nasze życie, to one decydują o naszych relacjach, stanie na koncie, myślach i jakości życia.

Poprowadzę Cię, nawigując głosem, do rozluźnienia ciała, do wyciszenia umysłu, do spotkania ze sobą. Pomogą nam w tym dźwięki mis i gongu tybetańskiego, dźwięki, których umysł nie interpretuje, a które wnikają głęboko do ciała, do komórek. Wszystko jest energią, wszystko wibruje a  gong i misy wytwarzają specyficzne dźwięki, które z wielką precyzją masują i rewitalizzują organizm. Niebywała właściwość gongu i mis polega na bezpośrednim wnikaniu jego energii do komórek, ponieważ, jak pisałam, umysł go nie interpretuje, czyli dźwięki te pomijają emocje. Gdy popłyniesz za dźwiękiem, pogłębisz zrozumienie wszelkich procesów i przemian zachodzących w ciele. Dźwięki te synchronizują półkule, łatwiej więc wejść przy nich w proces wyciszenia, uspokojenia i relaksu.

Sesje odbywają się w moim domu, w przygotowanej do tego pomieszczeniu, w miłej atmosferze, w radosnej scenerii, wśród blasku świec, zapachu białej szałwii. Otoczę Cię magią i miłością….. Przyjedź 🙂

 WARSZTATY KULINARNE

czyli kameralne spotkanie z gotowaniem wegetariańskim i wegańskim, gongiem tybetańskim, jogą ( bardzo uproszczoną w niewielkiej ilości), medytacją,  moim ogrodem i miłością.

Zapraszam Cię do mojego ogniska domowego, gdzie czas zatrzymał się przy małym piecyku opalanym drewnem. Tu dzień po dniu raniutko rozpoczyna się taniec płomieni, które to wydobywają wszelkie aromaty z niebywałych potraw. Niebywałych a za razem prostych, nie pochłaniających zbyt wiele czasu, mimo to wykwintnych i bogatych. Cieszą podniebienie i duszę, koją emocje i dają poczucie spełnienia. 

To ognisko jest duszą mojego domu, ogrzeje każdą przybyłą tu istotę, doda jej skrzydeł i pomoże odnaleźć zagubioną jaźń.

Zapraszam Cię na podróż kulinarną w kameralnej atmosferze, w niebywałej oprawie, gdzie smaki wegetariańskich a częściej wegańskich potraw rozpieszczane są wg pięciu smaków. Gdzie przygotowanie posiłku to ceremonia i rytuał a spożywanie jest tego kwintesencją. Mój bogaty świat warzyw, przypraw i zbóż przepełnia stół najdoskonalszymi smakami, kolorami i zdrowiem.

Zapraszam Cię do mojego ogrodu, który wiosną rozbrzmiewa śpiewem słowika i budząc się ze snu z dnia na dzień rozwesela duszę kolorami kwiatów. Tam możesz przysiąść pod drzewem brzozy i zaczerpnąć energii oraz duchowości, lub ochłodzić się pod jodłą, odbijając swe obliczu w tafli wody. 

Mój ogród pachnie różami, otula pięknem zieleni i płonie energią ziemi, energią słońca i gwiazd.

Zapraszam Cię do dźwięków gongu tybetańskiego. Ten prastary instrument uniesie Cię w przestworza i nauczy jak wyciszyć i zatrzymać myśli. Da wytchnienie po dniu pichcenia w mojej kuchni. 

Zjemy razem śniadanie, obiad i kolację,  które wspólnie przygotujemy. Poprowadzę Cię jak anioł stróż  i pokażę wszystkie moje tajniki gotowania. Nauczę, jak stworzyć coś z niczego, jak szybko przyrządzić posiłek.

Wyśpisz się jak królowa w rozkosznej  pościeli i kolorowych snach. Przyśni Ci się moc, która wszczepi w Ciebie mnóstwo zdrowia i radości w codzienności.

A raniutko, skoro świt, pokażę Ci jak prosto i łatwo rozruszać się i przygotować do całego dnia.

Joga to doskonały sposób na zdrowie.

A co powiesz, gdybyśmy poruszyli kwestię medytacji? Tak błogo jest wyciszyć wiecznie paplający umysł. Być może i to Cię zainteresuje.

Będzie miło, przyjemnie i bosko 🙂

Przyzwyczajenia, które są destrukcyjne i niszczące nasz organizm, można zmienić, bez ogromnych wyrzeczeń, ponieważ wegańska kuchnia czy wegetariańska również może być bardzo smaczna. Wystarczy tylko chcieć 🙂

Pierwszy dzień-   spotkanie godzina 11.00  – dzień zaczniemy od ugotowania obiadu. Ugotujemy zupę wg pięciu przemian oraz pyszne drugie danie.  Zjemy go ze smakiem, odpoczniemy i zrelaksujemy się przy gongach i misach tybetańskich.

Następnie przygotujemy kolację. 

Drugi dzień – rano,  rozruszamy nasze kości, pomedytujemy ( dla chętnych),  przygotujemy śniadanie i wspólnie je zjemy. 

Oprócz tego poczęstuję Was wedle życzenia kawą lub herbatą przy przepysznym smakołyku, który już sama wcześniej przygotuję, oczywiście wegańskim, bez cukru, mleka, pszenicy.

Zostanie też czas na relaks lub spacer po ogrodzie, mizianie moich pupili- dwa białe średnie pudle (zdjęcie  TUTU  i rozdanie przepisów z potraw, które gotowałyśmy. 

Moim konikiem jest również wspinanie się duchowe na naszej ziemskiej ścieżce materialnej. Ziemia to żywa istota, która wznosi się na wyższe wymiary. Należy się jej szacunek i miłość, tak jak wszystkim i wszystkiemu co istnieje 🙂  Może zdążymy zahaczyć i ten temat 🙂

Warsztaty zakończymy w południe.

Gorąco zapraszam  🙂

Na warsztaty zapraszam 3-6 osób.  Posiadam trzy pokoje, z dużymi małżeńskimi łożami. Jeden z pokoi posiada dwa osobne miejsca do spania. 

Moją kuchnię odzwierciedla mój blog. Wszystkie przepisy są sprawdzone i dopracowane. Na warsztatach będziemy korzystać z ekologicznych warzyw z mojego ogrodu oraz innych, tylko ekologicznych produktów. Warsztaty oparte będą ściśle na wegańskich potrawach, po za małymi wyjątkami, gdzie, np. użyjemy masła klarowanego do podsmażenia ( ma wysoki stopień palenia i jest do tego celu najlepsze).

Pokoje są dobrze wyposażone i komfortowe. Po prostu, jest bardzo rodzinnie i domowo.

Mój ogród pokazuję na zdjęciach na blogu- gorąco zapraszam do obejrzenia-  zakładka; moje przepisy; mój ogród.

Informacje o mnie znajdziesz TU.

Cena za całość – 500,00 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona.

Warunkiem rezerwacji jest wpłacony zadatek w wysokości 250 zł bez możliwości zwrotu w przypadku rezygnacji.

nr konta -96 1090 2284 0000 0001 2270 5654 – bank Santander

Elżbieta Mikołajewska


Jeżeli chcesz się zapisać na warsztaty napisz do mnie – jurella2311@gmail.com  lub na Messenger.

Lub zadzwoń – tel. 503 104 321

Mieszkam na Dolnym Śląsku pod górami Sowimi.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress