Home Coś do poczytania Farinata z kozim serem i jeżynami i o tym jak działa umysł

Farinata z kozim serem i jeżynami i o tym jak działa umysł

przez Elusia

Znacie swój umysł?  Wiecie o czym myślicie? Tak ważne jest na czym skupiają się nasze myśli! Najczęściej coś robimy, chodzi mi o takie rutynowe sprawy,  i upływa sporo czasu, zanim zorientujemy się, że gdzieś byliśmy. To znaczy ciało było tu a umysł był tam. Tak trudno jest zostać przy czynności,  zwłaszcza, gdy wykonujemy ją po raz kolejny… Ludzie, którzy podejmują ogromne ryzyko, wspinając się, czy jeżdżąc w wyścigach samochodowych, wydaje mi się, robią to dla chwili medytacji. Chwila ta nie pozwala na żadną wycieczkę umysłem, na żaden kompromis, muszą być TU i TERAZ. Gdy podróżujemy również ulegamy chwili, widoki zapierają dech, pozwalają na skupienie. Gdy nagle nas coś wystraszy, skupiamy całą swoją uwagę na Tu i Teraz.

Człowiek- niebywała inteligencja, nieprzeciętny umysł, a zapomniał o prostych sprawach, zapomniał o tym, co jest wzniosłe i wartościowe. Jednak ciągle myśli o tym co przyziemne, banalne i pospolite. Magazynuje zbyteczne przekonania, żywi niechęć do innych, zarazem ich naśladując, żyje w nienawiści i rozterkach. Czy brakuje mu zdrowego rozsądku? Zapomniał, jak zachwycić się księżycem i burzą, nie dostrzega ile piękna jest wokół niego- natura już go nudzi. Człowiek- zbiera w sobie żale z przeszłości, kumuluje pretensje, widzi wszystkie wady innych. Które są jego wadami… A wszystko to przez jego umysł…

Jak działa umysł? Jakie myśli kłębią się w umyśle? Zamiast służyć, kieruje nami i rozporządza. Jakim prawem tak się rozhulał? Przepełniona głowa, pełna uwag, krytyk i opinii. Utknęliśmy w pułapce myślenia. Umysł- ciągle dyktuje, wystawia opinie, dręczy i nie pozwala zobaczyć rzeczywistości. Umysł -zasłania skutecznie uważność. Stworzony przez świat zewnętrzny, manipulowany ocenami innych, które przyjmujemy jako swoje, człowiek jest jego niewolnikiem. Spróbujmy przez chwilę nie myśleć! Choć przez chwilę poobserwujmy o czym myślimy , choć przez chwilę zastanówmy się co robi z nami umysł. Nafaszerowany i zaprogramowany umysł- bądźmy  jego panem, nie sługą.

Panem umysłu można stać się poprzez medytację, jest potężnym narzędziem, pozwala się skupić na sobie, na swoim wnętrzu. Medytacja, czyli panowanie nad umysłem. Kontrolowanie umysłu, rozporządzanie swoimi myślami.

A na zakończenie, pyszna farinata, czyli placek z cieciorki 🙂 Zróbmy go w skupieniu, jako Panowie umysłu 😉

 

SKŁADNIKI:

100 g mąki  z ciecierzycy

220 ml wody

3  łyżki oliwy dobrej jakości

150 g twarogu koziego

garść jeżyn

sól do smaku

 


WYKONANIE:

Mąkę z cieciorki wymieszaj dokładnie z wodą, posól, dodaj  1 łyżkę oliwy i odstaw na na pół godziny aby ciasto odpoczęło.

Na małej patelni rozgrzej oliwę  i  smaż placki ( powinny wyjść cztery) po minucie z każdej strony.

Podawaj zaraz po usmażeniu z pokrojonym w plasterki kozim twarogiem i jeżynami.

Ps. Jeśli lubisz polej danie  miodem

SMACZNEGO 🙂

zobacz moje inne przepisy

zostaw komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress