Home Coś do poczytania Duch i materia

Duch i materia

przez Elusia
Kochasz swoje ciało? Kocham, kocham najmocniej jak potrafię…
Kocham je i nie ważne jest czy jest grube czy jest chude, czy gładkie czy zmarszczone, piegowate czy w chrostach.
Codziennie całą sobą patrzę na nie wewnętrznym okiem, otulam wewnętrznymi rękoma, pielęgnuję poprzez rozluźnianie, obejmuję uwagą.
Moje ciało, Twoje ciało, to brama, do bycia w ponad czasie, w bezkresie najczystszej miłości, to wrota do sekretnego przejścia, z bycia do czucia, z myślenia do ciszy, z cierpienia do błogości.
Kiedy jesteś obecna w ciele, zakotwiczona w jego materii, zaczynasz widzieć siebie, czuć emocje ale jakbyś stała obok, zaczynasz naprawdę być przytomna a świat staje się bezkonfliktowy.
Twoje ciało zapisało wszystko, co się Tobie przydarzyło, każde słowo wypowiedziane, każde słowo usłyszane, wszystkie Twoje emocje, myśli i uczucia. Ono jest mapą, na której widnieją Twoje drogi, ścieżki i zakręty. Nic nie ukryjesz i nic nie zatrzesz, Twoje ciało wie o Tobie wszystko.
Rozłóż się w swoim ciele, podaruj mu swoją energię. Twoja energia zawsze podąża za uwagą. Gdy kierujesz uwagę do ciała widzisz o wiele więcej.
Kiedy jesteś w czuciu ciała masz klucz do drzwi, które, tak naprawdę nigdy nie były zamknięte. Tylko poczuj, poczuj i ukochaj swoje ciało.
Jak czuje się dzisiaj Twoje ciało? Co chce Ci powiedzieć? Czy zwracasz na nie uwagę? Co robisz, gdy Ci doskwiera?
Nie uciekaj od jakichkolwiek dolegliwości w ciele, wręcz przeciwnie, daj tym dolegliwością swoją uwagę. Nauczono nas uciekać od braku komfortu, od bólu, złego samopoczucia, tabletką wyciszając każdy syndrom. A czy wiesz, że ciało do Ciebie mówi: popatrz tu, zwróć uwagę tam, domaga się Twojej obserwacji, Twojej bezwarunkowej miłości. Co robi matka, gdy boli dziecko brzuszek? Otula je uwagą. A Ty? Uciekasz od problemu?
Wytrwaj, wytrwaj w niewygodzie, wytrwaj, gdy boli, gdy dokucza skupiając na tym miejscu w stu procentach swoją uwagę! Zakochaj się w tym miejscu i wprowadź tam miłość i wdzięczność.
Tam gdzie uwaga tam energia, to prawo fizyki kwantowej, prawo, które jest niepodważalne i bardzo skuteczne. Prawo wszechświata. Tylko wytrwaj. W uważności, w skupieniu, w ukochaniu dla całego ciała, w miłości dla chorego miejsca w ciele.
Twoje ciało powie Ci wszystko o… Tobie.
A kiedy już będziesz w komforcie, w zupełnym bezruchu, gdzie zatracisz tożsamość, zagubisz się w tej nieskończoności, zrozumiesz, że ciałem nie jesteś. Ty jesteś w tym ciele, jesteś wszechmogącym duchem, potężną duszą, skąpaną w oceanie jedności wszystkiego co istnieje.
Ps. Kochani, rozumiem, że są sytuacje bardzo skomplikowane i pomoc z zewnątrz jest czasem nieunikniona. Nie namawiam do rezygnacji z zewnątrz i pomocy lekarza. Zalecam jedynie poświęcenie uwagi sobie, własnemu wnętrzu, ciału, uwagi bezcennej i wszechmogącej, którą można wspierać zewnętrznymi środkami w miarę potrzeby. Mamy ogromną moc, w którą jesteśmy w stanie uwierzyć wtedy, gdy poprzez codzienną praktykę zaczynają nam się przydarzać cuda! Tym cudem jest uzdrawiane własnego ciała.
Z miłością
Elusia

zobacz moje inne przepisy

zostaw komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress