Home Coś do poczytania Medytacja

Medytacja

przez Elusia
Kochani, może się przyda…..
Usiądź albo się połóż, zamknij oczy, weź głęboki oddech, obejmij swoje całe ciało świadomością. Takie to proste a takie trudne, jakby nieosiągalne. Jak długo wytrzymasz? Co zrobisz, gdy nagle zaleje Cię fala myśli? Umysł, Ego woła, bo przecież tyle spraw czeka na Ciebie. Nagle całe ciało zaczyna jakoś dziwnie przeszkadzać, swędzieć, boleć, uciskać…Wszystko jest ważne na zewnątrz… tylko nie Ty! Wszystko woła, wszystko się upomina o uwagę…
I co Ty z tym zrobisz? Wytrzymasz w tym męczącym bezruchu, czy ulegniesz temu wszystkiemu o co upomina się… no właśnie, kto czy co się upomina?
Czy widzisz to? Ten bezsens, ten koszmar, gdzie nie masz na nic czasu, gdzie wszystko woła o Twoją bezcenną uwagę.
Gdzie jest ta uwaga? Komu, czemu ją oddajesz, gdzie kierujesz. Twoja uwaga jest jak laser, gdzie ją skupiasz tam podąża energia… Twoja energia. To jest Twoja siła, Twój potencjał, największy skarb, który trwonisz jakbyś grał w ruletkę, w której ciągle przegrywasz. Rozumiesz? Jesteś ogromną, nieograniczoną energią, która ma nieskończoną moc, ale gdy zapominasz o tym, żyjesz niczym bezużyteczna bateria, w okowach własnych programów i przekonań.
Usiądź więc lub się połóż, zamknij oczy, weź głęboki oddech i obejmij swoje ciało świadomością. Obserwuj jak Ego chce odwrócić Twoją uwagę, jak ciało gdzieś tam swędzi, gdzieś tam boli, jak emocje napływają i znikają. Obserwuj siebie, obserwuj swoje myśli. Wypadniesz, bo zawędrujesz umysłem daleko, nie szkodzi, wróć i znów obserwuj. Zobacz jak wznosisz się wraz z wdechem i opadasz z wydechem.
I tak z uporem maniaka, wciąż tak samo i tak samo.
Aż pewnego dnia, gdy usiądziesz lub położysz się wygodnie, poczujesz taką ulgę, taką błogość, taki spokój, że będziesz tu wracał i wracał, bez końca, do swojego Królestwa, swojej oazy, swojej ciszy, która, pomimo, że jest bezgłośna powie Ci wszystko, co chciałbyś usłyszeć, otuli Cię ogromem bezpieczeństwa, rozpieści każdą cząstkę Twojego ciała, wypełni miłością… i już nigdy nie będziesz chciał wracać. Pozostaniesz tu, w świętej przestrzeni Twojego serca a Twoje życie stanie się rajem. Będziesz nadal na tym świecie, ale już jak nie z tego świata.
Z miłością
Elusia

zobacz moje inne przepisy

zostaw komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress