Home Coś do poczytania O tym jak to kwiecień ukwiecił mój ogród i o hunie- wiedzy tajemnej

O tym jak to kwiecień ukwiecił mój ogród i o hunie- wiedzy tajemnej

przez Elusia

Huna, co to takiego? W języku hawajskim oznacza tajemnicę, nie sekret, którego nie wolno wyjawiać, lecz wiedzę tajemną.  Ludzie praktykujący hunę wiedzą, że ten sen, który nazywamy rzeczywistością fizyczną, wytwarzany jest przez intencje, przekonania, oczekiwania, emocje, obawy i pragnienia. Aby dostosować fizyczny świat do swoich marzeń należy zmienić stan umysłu. To znaczy, że jeżeli zmienimy swoje przekonania, zmieni się świat wokół nas, ponieważ świat jest taki, jaki my uważamy, że jest. I czy nam się to podoba czy nie, rzeczywistość możemy przeżywać tylko subiektywnie. Czyli, nasz sposób widzenia świata wyznacza nasz sposób doświadczania go,  najpierw postrzegamy a potem doświadczamy rzeczywistości.

O czym więc mówi huna? O ogromnej potędze naszego umysłu, który jest potężnym narzędziem mającym wpływ w sferze emocjonalnej i fizycznej.  Ileż to wzorców myślenia zakodowanych jest w naszej głowie, które kształtują nasze nawyki. Jaki z tego wniosek? A taki, że możemy zmieniać wzorce myślowe, a nowe wzorce myślowe wywołają odmienne reakcje naszego otoczenia.

Huna mówi też, że nie istnieją żadne ograniczenia. Ta teoria mówi o tym, że jesteśmy zupełnie wolni, ale następstwem tej wolności jest zupełna odpowiedzialność za swoje czyny i reakcje. A skoro nie ma ograniczeń, wszechświat jest nieskończony. Idea ta oznacza, że każda część świata znajduje się wszędzie i istnieje zawsze, czyli jest nieskończona. To dowód na to, że i my istniejemy zawsze, a miłowanie drugiego jak siebie samego ma sens, bo ten drugi to także my. Najwspanialsze w tym wszystkim jest to, że, skoro świat jest nieograniczony i my także, możemy praktycznie dokonać wszystkiego, jeśli tylko wiemy jak to zrobić.

A jak to zrobić? Otóż i tu jest podpowiedź, bo energia przepływa tam, gdzie skupimy swoją uwagę. Skupienie uwagi skupia energię w obiekcie uwagi i niezależnie czy ten obiekt jest fizyczny czy nie będzie działać stwórczo w zależności od naszych myśli. I nie ważne jest czy uwaga jest świadoma czy nie,  bo absolutnie ona nadaje moc przedmiotowi uwagi. Jeżeli skupimy się na chorobie, biedzie, nieszczęściu właśnie to otrzymamy. Dlaczego więc jedni pogrążają się w niedostatku a inni osiągają sukcesy? Ponieważ im większe sukcesy odnosi dana osoba, tym bardziej świadomie kieruje i skupia na nich swoją uwagę.

A kiedy mamy moc, jak myślicie? Nie wczoraj, nie jutro ale teraz! Niestety, nie można działać w przeszłości, bo to tylko wspomnienia, ani w przyszłości, ponieważ  jej jeszcze nie ma. Nie należy więc tracić czasu na rozpamiętywanie czy zamartwianie się, przeszłość i przyszłość można zmieniać tylko w obecnej chwili. Jeżeli nie będziemy niczym krępować chwili tu i teraz, to w każdym momencie możemy zmienić życie na lepsze. Gdy umysł trwa w obecnej chwili, wchodzi w stan spokoju i pewności siebie a ciało uwalnia się od napięcia, co przynosi uzdrawianie. Ani przeszłości ani przyszłości nie da się dotknąć, zobaczyć, spróbować. Nie da się też na nie zareagować. Nasza reakcja to nic innego jak wspomnienia  przeszłości i proroctwa przyszłości. Najważniejsze to nie myśleć o  przeszłości, że  może mieć wpływ na teraźniejszość oraz nie robić z siebie ofiary. Przyszłość natomiast można wziąć w swoje ręce i myśleć o niej jak o niezapisanej karcie.

Musimy sobie jeszcze uświadomić, że nikt i nic nie ma nad nami władzy! Nie ma takiego bytu, osoby, rzeczy czy sytuacji, która to miałaby nami kierować. To tylko nasze przekonania oraz decyzje weryfikują nasze życie. Bóg natomiast nie oddziałuje na nas lecz przez nas. To znaczy, że jeżeli mamy marzenia, to i mamy moc spełnienia tych marzeń. Nawet nasza biblia mówi, że Bóg dał człowiekowi wolną wolę.

A ukoronowaniem tego wszystkiego jest miłość i dzielenie się.

I co o tym myślicie? Jak podoba Wam się huna?

zobacz moje inne przepisy

zostaw komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress