Home Coś do poczytania Wyśmienite krakersy wegańskie oraz o zdrowiu i chorobie

Wyśmienite krakersy wegańskie oraz o zdrowiu i chorobie

przez Elusia

Witajcie kochanI w nowym roku. Cóż mogę Wam życzyć w takiej chwili jak nie zdrowia 🙂 Chyba nie zaprzeczycie, że to najważniejszy aspekt w życiu. Zdrowie to podstawa egzystencjalna,  wszak nic ważniejszego w życiu nie istnieje, ponieważ brak zdrowia to brak funkcjonalności . Gdy jesteśmy zdrowi nasze życie może być aktywne i radosne. Mamy chęć do tworzenia i nic nas nie ogranicza. 

Jeżeli rozumiemy czym jest choroba, a napewno każdy z nas tego doświadczył, rozumiemy jak ważne jest zdrowie. Choroba nie przychodzi do nas z nikąd, to skutek naszych postaw i metod myślenia. Nasze myśli weryfikują nasze zdrowie. Wiem, że nikt z nas nie chce być chory, świadomie dążymy do zdrowia, ale nasza nieświadoma strona tworzy coś zupełnie innego. Jesteśmy bowiem tym, o czym myślimy.

 W przypadku choroby zawsze istnieje w nas nieuświadomiona wina, poczucie krytycyzmu i osądzania. Często program choroby zostaje nam wpisany poprzez sugestię, jaką niesie rozgłos danej choroby poprzez nagłośnianie jej np. w telewizji. Umysł kupuje dane informacje a dana osoba akceptuje fakt, że jest od niej zależna. Tak pogrążamy się w epidemii. Nieświadoma wina nadaje moc,  przejawiając się w autonomicznym układzie nerwowym i zaburzając gospodarkę hormonalną. Negatywne emocje nasilają proces choroby a strach i wina nadają chorobie energii. Niestety,  ciało wyraża to w co wierzy umysł. 

Napewno słyszeliście o akupunkturowym układzie energetycznym w ciele człowieka, który przeplata nasze ciała i nadaje mu energię życia. Układ ten możemy aktywować i uzdrawiać poprzez, między innymi akupunkturę.  Jeżeli nasze postawy, myśli i przekonania są w równowadze to przepływ energii jest niezakłócony i przemierza wszystkie kanały energii stymulując każdy narząd w ciele.  Jeżeli natomiast dopuszczamy do siebie negatywne myśli, przepływ energii w którymś z dwunastu meridianów zostaje zaburzony, jeżeli to się powtarza, w dotkniętym organie rozwija się choroba. I tak negatywne emocje rozwijają proces choroby. 

Bardzo ważne jest aby wyrazić chęć do przyjęcia pozytywnych postaw mentalnych i uwolnić się od poczucia winy i strachu. Świadomość, że to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze zdrowie pozwoli na konstruktywne uwolnienie się od negatywnych myśli i kontrolę negatywnych programów, które to mają na nas ogromny wpływ. Wtedy to zrozumiemy, że zdrowie jest czymś, co bierze się z naszego wnętrza a my sami przestajemy myśleć o sobie jak o bezradnej ofierze  chorób. To umysł tworzy z nas ofiary wypadków, wirusów i chorób. Jest potężny i wiara w to co nam sugeruje ma ogromną moc. Wiem, że niektórzy, nie zgodzą się ze mną, ale to tylko przejaw strachu  przed przyznaniem się, że nie kierujecie się pozytywną postawą mentalną.

Ćwiczmy w sobie uwolnienie się od poczucia winy, strachu i kontrolujmy nasz umysł.  Wybaczajmy sobie i innym,  wybaczając zaczynamy budzić w sobie współczucie, a współczując zaczynamy widzieć, że wszystko wokół nas jest niewinne. W każdym z nas drzemie wrodzona niewinność, która jest nam dana na zawsze i nigdy nie ginie. To właśnie ta niewinność wierzy we wszystko, co zasugerował jej umysł, chłonąc przeróżne programy. Ta niewinność nie posiada żadnego systemu ostrzegawczego i nic jej nie upomina, a żyjemy w świecie wiecznych programów. Tak to łapiemy wszystko jak dzieci ( i jako dzieci).

Troszcząc się o siebie, kochając siebie możemy pozbyć się negatywizmu a rozumiejąc naszą niewinność usunąć wszystkie programy, które zostały nagrane na nasz dysk.  Umysł jest naprawdę potężny. Ciało uwierzy  we wszystko, co zasugeruje mu umysł! 

Wspaniałe krakersy! Znikają z talerza jak świeże bułeczki. Chrupiące i smaczne staną na wysokości zadania na każdą okazję. Długo poleżą w pudełku metalowym na ciasteczka. Stanowią sycącą przekąskę jako same do chrupania jak i świetne śniadanie w połączeniu np. z  pastą z selera ( przepis TU) czy pastą z dyni i słonecznika ( przepis TU) lub dipem z marchewki ( przepis TU)

SKŁADNIKI:

140 g pestek słonecznika

160 g siemienia lnianego

140 g białych ziaren sezamu ( możesz zrobić z czarnymi ziarnami, wtedy krakersy zmienią kolor)

220 g mąki jaglanej ( możesz zmielić kaszę jaglaną w robocie kuchennym)

1 łyżeczka soli

110 g oleju kokosowego

500 g wrzącej wody

WYKONANIE:

Wymieszaj wszystkie składniki dokładnie oprócz wrzątku. Następnie dolej wrzątek  i wymieszaj ponownie.

Ciasto nakładaj łyżką na dużą formę i rozłóż je na grubość 3 milimetrów. Piecz w temperaturze 170 stopni około 15 minut.

Gdy przestygnie pokrój ciasto w małe prostokąty.

Czynność powtarzaj aż do wyczerpania ciasta.

SMACZNEGO 🙂

zobacz moje inne przepisy

zostaw komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress