Home Dodatki Rzodkiewki z twarożkiem na młodych liściach szpinaku i krótko o narzekaniu

Rzodkiewki z twarożkiem na młodych liściach szpinaku i krótko o narzekaniu

przez Elusia

Kiedy byłam młodą dziewczyną bez przerwy narzekałam. A to, że coś mnie boli, a to, że źle się czuję, a to, że mi coś nie pasuje… Aż pewnego dnia moja babcia rzekła: taka młoda dziewczyna a ciągle narzeka. 

O przepraszam, gdzieś mnie to zabolała, jakoś mną poruszyło i czegoś mnie nauczyło. Moja babcia nigdy nie narzekała. Cieszyła się najdrobniejszym kwiatuszkiem z ogródka, radowała, gdy ugotowała kluski na obiad, była wdzięczna każdej chwili. 

I wiecie co? Od tamtej pory nigdy nie narzekam, nigdy 🙂 Mam lepsze i gorsze chwile w życiu, ale wiem, że narzekanie to myśli i słowa, które kiedyś się spełnią. Bo wierzę uparcie, że to my tworzymy nasz świat, a szczęścia nie należy szukać dokoła, nie należy liczyć na innych, tylko mieć je w sobie. 

Bo jak tu się martwić i narzekać, kiedy biegnę raniutko do lasu i dla mnie odbywa się wielki koncert. Muzycy na drzewach tak pięknie śpiewają, a ja mam wrażenie, że jestem tu sama. Tylko ja i cudowny koncert pojedynczych ptaków oraz chóru. I po cóż narzekać, gdy na skraju lasu złoci się rzepak. I każdy malutki kwiatuszek tworzy z rzeszą innych przepiękny widok złotych kryształów, i, jakby tylko dla nich świeciło słońce, tak się tam pysznią i tak pokazują. A na stawie gniazdo łabędzi i zakochana para wygrzewa swoje diamenty, które już, już rozpadną się na kawałeczki, by rozpocząć nowe życie, życie brzydkich kaczątek. I gdy tak patrzę na las, na słońce, na drzewa, mam wrażenie, że życie jest po to, by oddychać każdą jego chwilą i nie patrzeć ani za siebie ani przed. Życie to najpiękniejsza chwila, która trwa, bezustannie. I nie wolno narzekać, snuć prognozy, układać scenariuszy. Nie ma tego, co jeszcze nie przyszło, nie ma tego, co już było. Nasz świat jest zlepkiem naszych przekonań i naszej wiary. Bądźmy ufni, bądźmy uśmiechnięci, chwalmy życie, delektujmy się nim i nie przegapmy żadnego momentu w życiu.  

A tu na zdjęciach młode liście szpinaku polane oliwą i okraszone cytryną, a na nich połówki rzodkiewek, gdzie drugą połówkę stanowi kozi, tłusty, kremowy, więc bez śmietany, twaróg z solą, pieprzem i kawałkami rzodkiewek oraz szczypiorku. Taki pomysł na przekąskę, dodatek czy małe co nieco.

SMACZNEGO 🙂

zobacz moje inne przepisy

zostaw komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress