Home mój ogród Wiosna w moim ogrodzie

Wiosna w moim ogrodzie

przez Elusia

Chociaż kwiaty to nie warzywa i owoce, czyli bardziej pożyteczne elementy ogrodu, kocham je najbardziej i najbardziej lubię przy nich pracować. Kuszą swoim zapachem, wabią kolorami i zapraszają do zwrócenia na siebie uwagi. Tak krótko trwa spektakularny pokaz jednego kwiatka. Trzeba się spieszyć, aby zdążyć upoić oczy tym widokiem. A może spieszyć to złe określenie. Trzeba być czujnym, bo jak przegapimy ten spektakl, czekać nam przyjdzie do drugiego roku.

Nie lubię narzekać, ale ogród wymaga wiele poświęceń. Np. wolny czas lubię spędzać w górach a tu ogród ….obowiązek. Duży obowiązek. Jednak, to, co daje w zamian jest cenniejsze i nie wyobrażam sobie fotografii bez niego. Więc, póki co, jestem na bieżąco z ogrodem i aparatem.

Fotografia od niedawna bardzo mnie zafascynowała i coraz bardziej się wkręcam w jej magię.  Jej zawdzięczam większą uwagę a nawet medytację, dzięki niej  dostrzegam momenty, których kiedyś nie widziałam. Można powiedzieć, że to chyba następna moja pasja 😉 A mam ich wiele  ( hi hi 🙂  ) napewno o nich  tu jeszcze napiszę!

A kiedy wieczorem już padam na twarz i dochodzę do wniosku, że mam dosyć już obrabiania mojego pół hektarowego ogrodu, biorę aparat i idę na spacer aby popatrzeć na kwiaty,  robię zdjęcia i zachwycona już wiem, że to jest moje miejsce na ziemi 😉

zobacz moje inne przepisy

zostaw komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress