Pyszne danie na każdą okazję, śniadanie, obiad, kolację. Cieciorki możesz ugotować więcej i wykorzystać do innych dań, np. wegański rosół , zupa ziemniaczana z brukselką okraszona pieczoną cieciorką, sałatka z buraka i cieciorki,
A dziś parę słów o szpinaku. Jego natura termiczna – ochładzająca, smak słodki, działanie moczopędne i przeczyszczające. Nawilża suchość w organizmie, gasi pragnienie i jest lekarstwem na nadmierne pragnienie przy dolegliwościach cukrzycowych. Jego ochładzająca natura oczyszcza krew z toksyn, które to powodują choroby skóry, a obecna w nim siarka pomaga łagodzić podrażnienia skóry ( np. przy opryszczce), również jest przydatny przy nadmiernym krwawieniu z nosa. Wg TMC szpinak ma wyjątkowe właściwości potęgowania ruchów w ciele, co dobrze sprawdza się przy zaparciach jak również przy problemach z oddawaniem moczu. Szpinak zawiera dużo żelaza jak i chlorofilu, co pomaga organizmowi w odnawianiu krwi. Posiada też sporo witaminy A i wapń.
Przeciwskazaniem do jedzenia szpinaku są kamienie nerkowe, mocne wychłodzenie organizmu ( luźne stolce) oraz nietrzymanie moczu.
Szpinak nie potrzebuje ani dużo oleju ani długiego smażenia, ten proces powinien trwać krótko- duży ogień do momentu wyparowania wody. Im bardziej rozgrzana patelnia, tym szybciej szpinak zmniejszy swoją objętość i tym mniej pojawi się wody. Pozostanie wtedy soczysty i pięknie zielony.